סיפורי ישועות

דירה רויחא

י' תמוז תשע"ה

הודו לו ברכו שמו. זכות מצוות הכנסת כלה, וזכותו הגדולה של מרן מהר"א זצוק"ל עמדה לי ונתנה בביתי הרווחה מיוחדת.
הנני לשתפכם במעשה שהיה היום. התחתנתי לפני מס' שנים, וקיבלתי מהורי דירה קטנה וצרה באזור המתחרדים באשדוד. אין צרוך לתאר ולהסביר איך הדירות נראות שם. חדרים פצפונים. קירות ישנות ורטובות. חלונות ודלתות חורקים. שכנים נובחים ומרתיעים. חדרי מדרגות מלאות בטחב, פסולת וכתובות גרפיטי. קיצר, אפילו לא שוה את המחיר. ואין בכוונתי להפחיד את האברכים זוגות הצעירים שמתעתדים לגור שם. אני את העובדה מבקש לספר.
לא יכולנו להתגורר בדירה זה בכלל. הבדלי המחירים בין המתחרדים לרובע החרדי – רובע ז' – הם גדולים מאוד, והמחירים שם מטפסים ללא מעצור. מה עוד שמצב הפרנסה בביתי היה קשה וצר מאוד. לא היה לי מקור הכנסה ראויה, והרגשתי מטפס על קירות. אך לא עמדו בפני הרבה ברירות, ובברכת כ"ק מרן אדמו"ר שליט"א החלטנו לעבור לרובע ז', ויהי מה.
מיד פרסמנו אצל חברים שאנחנו מבקשים למכור את הידרה הישנה ולקנות דירה חדשה ברובע ז', ותוך מס' ימים מצאנו קונה לדירה במתחרדים, במחיר נוח. ב"ה, עם תאריך לעזיבת הדירה.
וכאן, החלו הבעיות. עברו ימים ושבועות ועדיין לא מצאנו דירה ראויה לקניה ברובע ז'. תאריך עזיבת הדירה לקונה התקרב, ולא ידענו מה יהיה.
ערב אחד לאחר שיעורי הקביעות עתים בשטיבל בית נפתלי, אני עומד בלובי ומדבר בטלפון עם מתווך, תוך כדי שעיניי צדו במודעה של מחזיקי תורה, אזכיר על הציון. שכל התורם לחברת מחזיקי תורה זוכה ושמו נזכר על ציון מהר"א מדי ער"ח.
מיד הרמתי טלפון לגבאי החברה ונתתי את פרטי כרטיס האשראי שרשמו אותו כחבר. לא יאומן, אבל זו המציאות, לא עבר שבוע מאז ההזכרה וזכינו לברך על המוגמר. לקנות דירה מרווחת ויפה, במחרי סביר, לשמחת כולנו, בזכות מצוות הכנסת כלה, ובזכות של מרן זי"ע.
אשרינו שזכינו.
—-
אשדוד

בחר

101 ש"ח

500 ש"ח

180 ש"ח

52 ש"ח

לחודש